Nejat İşler

Nejat İşler
Gerçek Ad : Nejat İşler
Doğum Yeri : İstanbul
Doğum Tarihi : 29 Şubat 1972
Hakkında Kısaca : Eyüp'te doğdu. Feshane işçilerinden birinin torunu olan Nejat İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde devam etti. Okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. İşleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa'dan t-shirt alıp Teşvikiye'de sattı. Kış aylarındaysa kitap, dergi ve plak sattı. 2 yıl sonra YTÜ Fotoğraf Bölümü'nü kazanan Nejat İşler 2 senelik olan bölümden askerlik için iyi olmadığnı düşünerek vazgeçti.
10 sene kadar satış işleri ile uğraştıktan sonra Taksim'de dolaştığı bir 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü, bir tiyatro sahnesinde ücretsiz gösterimde olan "Danton'un Ölümü" isimli eseri izledi. "Ben niye bu işi yapmıyorum?" diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir'de konservatuvar sınavına girdi ve kazandı. İstanbul'a döndüğünde, ilanını gördüğü M.S.Ü. Konservatuvarı'na başladı. 1995'te mezun olana kadar Devlet Tiyatrosu ve TV dizilerinde rol aldı.

Mezun olduktan sonra 2 arkadaşı ile birlikte Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu'nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikayeler yazmaya başladı. "Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum." dediği, Tuhaf Şehir Hikayeleri, Biz Zavallı Erkekler ve Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim isimli 3 kitap yazdı.

41. Antalya Altın Portakal Ödülleri için erkek oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994'te rol aldığı ilk TV dizisi olan Gurur oldu. 1999 yılında ilk sinema filmi Eylül Fırtınası?nda rol aldı. Mustafa Hakkında Her şey ve Anlat İstanbul filmleriyle sinema oyunculuğuna devam etti.

2006'da Çalıntı Gözler, Yaşamın Kıyısında ve İki Süper Film Birden, 2007'deyse Barda ve Yumurta gibi filmlerde rol aldı. 2007'nin en popüler dizisi Bıçak Sırtı'nda rol aldı. Halen 2009 sonbaharında başlayan Kapalıçarşı'da oynamaktadır.

0 Oy Aldı | Toplam Puanı : 0

Henüz bu kişi ile ilgili sisteme haber eklenmemiş!

  • Nejat İşler
  • Nejat İşler
  • Nejat İşler
  • Nejat İşler
  • Nejat İşler
  • Nejat İşler

Yorum Yap